Kemal Kenan Ergen kimdir? Kaç yaşında, neden öldü? Kemal Kenan Ergen'in biyografisi

Mizahçı ve senarist Kemal Kenan Ergen'in vefatının ardından biyografisi araştırılıyor. Bu bağlamda, Kemal Kenan Ergen kimdir? Kaç yaşında, neden öldü? İşte Kemal Kenan Ergen'in biyografisi

Kemal Kenan Ergen kimdir?

1 Ocak 1967 Kocaeli doğumlu olan mizahçı ve senarist Kemal Kenan Ergen, mizah arenasında uzun yıllar Kemken lakabıyla tanınmıştır. L-Manyak, Lombak ve Penguen bünyesinde yayınlanan karikatürleri ile mizahseverlerin beğenisini kazanmıştır. Tatlı Kaçıklar dizisinin senaryosuna imza atarak bu kulvardaki rüştünü de ıspatlamış olan Kemal Kenan Ergen, Cem Yılmaz ve Mazhar Alanson'un başrollerini Paylaştığı Her Şey Çok Güzel Olacak filminin senaryo ekibinde de yer almıştır. Olacak O Kadar programı için de kalem oynatan Ergen, Kahpe Bizans, Hababam Sınıfı Merhaba, Ömerçip, Hababam Sınıfı Askerde ve Hababam 3,5 gibi sinema filmlerinde de yer almış; Zaman Makinesi 1973 filminin uygulayıcı yapımcılığını üstlenmiştir.

Kemal Kenan Ergen kaç yaşında, neden öldü?

55 yaşında hayata gözlerini yuman Kemal Kenan Ergen'in ### ölüm sebebi bilinmese de; kısa süre önce kalp krizi geçirdiği ve bir süredir hastanede olduğu biliniyor.

Kaynak : https://www.muhalif.###.tr/haber/ke...en-oldu-kemal-kenan-ergenin-biyografisi-49950