Kılıçdaroğlu, selde hayatını kaybeden İlkay Yiğit’in cenazesine katıldı

ilkay-eryigit-kilicdaroglu-300x200.jpeg

Cumhuriyet Halk Partisi Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’daki sel felaketinden hayatını kaybeden CHP Mamak Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı İlkay Yiğit için Ankara Karşıyaka Mezarlığı Camii’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Kılıçdaroğlu, cenaze namazı sonrasında İlkay Yiğit’in ailesine taziyelerini iletti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından sağanak yağmurla ilgili yapılan açıklamada, “Ankara’da son 4 gündür yaşanan fırtınada zaman zaman saatte 92 kilometre rüzgâr hızı ölçüldü ve 127 kilogramlık yağış gerçekleşti. Ankara’nın yıllık ortalaması ise 392 kilogramdır. Bu 4 gün boyunca 250 ağaç devrilmesi, 63 çatı uçması, 5 istinat duvarı çökmesi, 166 mahsur kalma dâhil 6670 olaya Belediyemiz tarafından müdahale edildi” açıklamasını yaptı.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dAnkara’da sel sularına kapılan servis sürücüsünün cansız bedenine ulaşıldı​

    dSel sularına kapılan CHP Mamak Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı hayatını kaybetti​


Açıklamada, toprağın suya doyduğunu ve olumsuzlukların arabileceğine işaret edilerek, “Bugün Ankara’da öğleden sonra yoğun yağışların başlaması beklenmektedir. Bugünkü yağışın olumsuz sonuçlarının, önceki yağışlarda toprağın suya doyması nedeniyle daha çok olabileceği tahmin edilmektedir. Bu bakımdan, özellikle istinat duvarı yakınlarına araçların park edilmemesi, büyük mesire alanları gibi açık alanlardaki bireysel programların ertelenmesi gibi tedbirlerin alınmasını vatandaşlarımızdan özellikle rica ederiz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kentimizde yaşanan sel felaketlerinin olumsuz etkilerini en aza indirmek için bugün 1468 araç 3914 personeli ile teyakkuz halinde saha çalışmalarına devam etmektedir.

Mağdur olan vatandaşlarımıza ise tek tek ulaşıp mağduriyetlerini çözüme kavuşturmaya devam edecek, yaralarımızı birlikte saracağız.”