Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Erken seçim yok

DepoPhotos_17558097-300x200.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, erken seçim tartışmalarına ilişkin konuştu ve “Bazıları merak ediyor; Bay Kemal, ‘Seçim tarihini açıkla’ diyor. Neyi açıklayacağım; önümüzdeki sene haziran ayında seçim var. Erken seçim olmayacak. Kendini buna hazırla” dedi.

Erdoğan, Van’daki temasları kapsamında “Gençlik Buluşması”na katıldı.

Millet İttifakı’na “adayını açıkla” diye seslenen Erdoğan, kamuoyu anketlerini eleştirdi.

Erdoğan, “Bazıları merak ediyor; Bay Kemal, ‘Seçim tarihini açıkla’ diyor. Neyi açıklayacağım; önümüzdeki sene haziran ayında seçim var. Erken seçim olmayacak. Kendini buna hazırla. Sen önce söyle aday mısın onu açıkla. Şuan 6’lı masa ne yapacağını şaşırmış durumda. Biz yolumuza Bahçeli ile Cumhur İttifakı ile yürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “Adana’da yapmış olduğumuz gençlik şöleninde coşku bambaşkaydı. 100 bini aşkın genç bir araya gelmişti. Tabi biliyorsunuz fetih şölenini İstanbul’da yaptık. 560 bin kişi Atatürk Havalimanı’nda toplandı. Muhalefet Maltepe’de bir araya geldi 106 bin kişi. Nereden nereye görüyorsunuz. Sizlerin gayretleri ile 2023 yeni bir kırılma olacak” dedi.

‘YEMEZLER MİÇOTAKİS’

Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti:

“(Miçotakis) Biz adamın lafına inanırız. Seni Vahdettin Köşkü’nde ağırlayacağım. Yemekte mutabakata varacağız. Tamam. Aradan 2-3 hafta geçti. ABD’ye gidiyorsun Senato’da konuşma yapıyorsun. F-16’lar aleyhinde. Yemezler Miçotakis yemezler.

Anket adı altında ortaya sürülen manipülasyon araçlarında verilmek istenen havaya sevgili gençler, hiç bakmayın. Son 20 yıldır olduğu gibi bugün de Türk siyasetinde en çok tercih ettiği parti biziz.

Gençlerimiz bize güveniyor. Biz de gençlerimize güveniyoruz.”