Ebrar Karakurt’tan market paylaşımı: Türkiye’de 1.000 lira, İtalya’da 55 euro

İtalyan ekibi Novara’ya transfer olan milli oyuncu Ebrar Karakurt, market alışverişinden yaptığı paylaşımla ülkedeki hayat pahalılığını ortaya koydu.

Karakurt, İtalya’da marketten yaptığı alışverişin fotoğrafını sosyal medya üzerinden paylaşması çok sayıda tepki aldı. Market arabasının fotoğrafını çeken Ebrar, “İtalya’da 55 euro, Türkiye’de 1000 lira” notunu düştü.

ebrar-karakurt.jpg

EBRAR KARAKURT KİMDİR?

Voleybola 12 yaşında VakıfBank Spor Kulübü’nde başladı. VakıfBank formasıyla iki sene üst üste hem yıldızlar hem de gençler kategorisinde Türkiye şampiyonluğu yaşayan smaçör, geçtiğimiz sezon A Takım ile birlikte antrenmanlara çıktı ve zaman zaman forma giyme şansı buldu. U23 Milli Takımı’yla Dünya Şampiyonu olan Ebrar Karakurt, U18 Milli Takımı’yla mücadele ettiği Dünya Şampiyonası’nda ‘En İyi Smaçör’ ödülünün sahibi oldu. 2018 yılında VakıfBank A Takımı’na yükselen Karakurt 1 Kulüpler Dünya Şampiyonası Şampiyonluğu ve 1 Türkiye Ligi Şampiyonluğu yaşadı.

Mayıs 2021’de İtalya Kadınlar Voleybol Ligi takımlarından Igor Gorgonzola Novara’ya transfer oldu ve 2 yıllık sözleşme imzaladı.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dAlayına smaç: Ebrar Karakurt​

    dHomofobiye karşı #EbrarKarakurt’a destek: Herkesin hayatı kendisine ait​