BBP il başkanından AKP’ye: Her türlü hırsızlığa rağmen Cumhur İttifakı’nda yer alıyoruz

bbp-kocaeli-il-baskani-remzi-kaya-1619528697-300x169.jpeg

Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanı Remzi Kaya, Cumhur ittifakında yer alan AK Parti’ye yönelik çok sert ifadeler kullandı.

Ankara’daki Konya Tanıtım Günleri’ne katılan BBP lideri Mustafa Destici’nin AK Partili Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay tarafından isminin anılmaması üzerine partiden tepki geldi. İlk tepki BBP MKYK üyesi Kazım Birtane’den gelmişti. Birtane’nin AK Parti’ye yönelik eleştirisinin ardından BBP İl Başkanı Remzi Kaya’dan da benzer bir çıkış geldi. Remzi Kaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“AK Parti deki AKP liler yüzünden 2023 seçimi kaybedilecek. Aklınızı başınıza alın AKP liler!… Sırf 2016 yılından sonra devletin millileşen dış politikası ve terörle mücadelesi yüzünden her türlü hırsızlığa, liyakatsizliğe, adam kayırmacılığa, yandaş, candaş ihalelerine, eş dost, akraba kayırmacılığına, belediyelerde dönen dolaplara, kötü ekonomi yönetimine ve her şeye rağmen devletin yönetimi CHP-HDP bloğunun kontrolüne geçmesin diye DİN, DEVLET, VATAN, MİLLET için #Cumhurİttifakı bloğunda yer alıyoruz.

talan düzeninizi unuttuk sanmayın. Aklınızı başınıza alın terbiyesizlik yapmayın. Sivas inadınız yüzünden Büyük Birlik Partilileri küstürüp koskoca İstanbul’u kaybettiğinizi unutmayın
Genel Başkanımız Sn. Mustafa Destici Bey’in ağzından çıkacak tek bir cümle ile #2023 seçimlerini

— REMZİ KAYA (@REMZKaya20)


TERBİYESİZLİK YAPMAYIN

Yoksa sizin cemaüzel evvelinizi, yağma ve talan düzeninizi unuttuk sanmayın. Aklınızı başınıza alın, terbiyesizlik yapmayın. Sivas inadınız yüzünden Büyük Birlik Partilileri küstürüp koskoca İstanbul’u kaybettiğinizi unutmayın.

AKP’LİLERE RAĞMEN

Genel Başkanımız Sn. Mustafa Destici Bey’in ağzından çıkacak tek bir cümle ile #2023 seçimlerini kaybedersiniz.
SİZ AKP lilere rağmen sırf Türk Milleti uğruna memleketin yönetimi CHP- HDP bloğunun kontrolüne girmesin diye bu ittifakı devam ettirdiğimizi unutmayın. Cumhurİttifakı ruhuna uygun davranın, zarar vermeyin.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı o programda Türk Milletinin Asil evladı Büyük Birlik Partimizin genel başkanı sayın Mustafa DESTİCİ nin olduğunu görmeyecek kadar AKP’lisin.”